Magiczny świat szkła w domowej łazience

Szkło to nieodzowny element każdej łazienki. Można go spotkać w postaci luster, drzwi szklanych czy kabin prysznicowych. Przyzwyczailiśmy się do jego obecności w naszej łazience. Lecz czy wykorzystujemy jego potencjał w 100%?

W poniższym wpisie zestawiliśmy 8 aranżacji łazienek, które prezentują najnowsze trendy projektowe oraz ciekawe wykorzystanie szkła. Każda z prezentowanych łazienek zawiera lustra na wymiar - są one nieodzownym elementem praktycznie każdego tego typu pomieszczenia. Podstawową rolą lustra w łazience jest możliwość sprawdzenia swojego wizerunku i dokonania koniecznych popraw. Jest to niekwestionowana i najważniejsza rola lustra. Natomiast lustra na wymiar mogę pełnić dodatkowe, ciekawe funkcje. Zastosowanie większej liczby luster umożliwi na optyczne powiększenie wnętrza łazienki.

Mając za sobą kilka zdań wstępu należy przejść do konkretnych aranżacji wnętrz, które zostały oparte o lustra na wymiar, niestandardowe kabiny prysznicowe.

Przykład nr 1

Pierwsza aranżacja to nowoczesna łazienka, która została zaprojektowana wg najnowszych trendów projektowych. Motywem przewodnim są odcienie bieli i drewna. Na uwagę zasługują dwa elementy. Pierwszy z nich to pokaźne lustra na wymiar, które zostały zamontowane nad futurystycznymi umywalkami. Drugi zaś to bardzo ciekawa i nowoczesna kabina prysznicowa. Warto zwróć uwagę, iż prezentowane rozwiązanie nie posiada drzwi szklanych, które oddzielają natrysk od pozostałej części łazienki.

 

nowoczesne lustra na wymiar

 

Przykład nr 2

Drugi przykład prezentuje łazienkę o znacznie mniejszych wymiarach. Jej trzonem jest gustowne lustro, które zostało oprawione w grubą ramę. Kolorystyka podobna jak w poprzedniej aranżacji. Warto zwrócić uwagę, iż zamierzony efekt był możliwy do uzyskania dzięki wykorzystaniu lustra na wymiar. Standardowe, dostępne w masowej sprzedaży lustra nie wypełniły by w 100% dostępnej przestrzeni nad blatem.

 

łazienka z dedykowanym lustrem na wymiar

 

Przykład nr 3

Na poniższym zdjęciu na pierwszy plan wysuwa się kabina prysznicowa. Jest ona wykonana na wymiar i posiada o wiele większą kubaturę niż standardowe rozwiązania dostępne na rynku. Zastosowanie szerokich drzwi szklanych znacząco poprawia walory estetyczne całej łazienki.

 

drzwi szklane mogą być ozdobą

 

Przykład nr 4

Kolejny przykład to aranżacja łazienki na klasyczną nutę. Projekt charakteryzuje się wysoką dozą zachowawczości i konserwatyzmu. Nie oznacza to, iż jest mało ciekawy. Jest to bardzo ciekawa propozycja aranżacji łazienki dla osób, które szukają klasycznych i spokojnych rozwiązań.

 

klasyczna kabina prysznicowa

 

Przykład nr 5

Spady w łazience to zmora niejednego właściciela domków jednorodzinnych. Natomiast wcale nie musi tak być. Wykorzystując usługi szklarza możemy zaprojektować: lustra na wymiar czy kabiny prysznicowe dowolnych kształtów. Nic nie stoi na przeszkodzie aby lustro z jednej strony posiadało trójkątny kształt.

 

ukośne lustra na wymiar

 

Przykład nr 6

Brąz i biel to doskonałe połączenie dla każdej łazienki. Również w tym przypadku doskonale się prezentują. Jeśli te barwy zostaną uzupełnione o nowoczesną kabinę prysznicową - efekt wizualny gwarantowany. Nowoczesna łazienka sprawdzi się idealnie w każdym domu. Również w Twoim!

 

nowoczesna łazienka

 

Przykład nr 7

W tym przypadku lustra wykonana na wymiar mają na celu optyczne powiększenie powierzchni łazienki. Kolorystyka łazienki została zachowana w tonacji grafitowo - brązowej.

 

lustra na wymiar - optyczne powiększenie łazienki

 

Przykład nr 8

Mała powierzchnia łazienki to jedno z większych wyzwań dla projektantów wnętrz. Jeśli chcemy uzyskać funkcjonale wnętrze musimy sięgnąć po rozwiązania szyte na miarę. Tak jest w tym przypadku - kabina prysznicowa i lustra wykonana na konkretny wymiar. Efekt końcowy zostawiamy wam do oceny.

 

mała łazienka - Warszawa

Dodano: 25-10-2018
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart