biuro@cienkusz.com.pl
+48 602 159 897

Nowoczesna kabina prysznicowa

Wiele projektów domów jednorodzinnych jest opartych o dwie kondygnację: parter i poddasze użytkowe. Rzadko spotykane są koncepcje domów jednorodzinnych, które posiadają piętro ze ścianami w pełnej wysokości. Właśnie ściany kolankowe, które występują na poddaszu użytkowym stanowią duży problem. Niepełna wysokość prostej ściany, która oscyluje w granicach 150 cm jest dużym problemem podczas montażu kabin prysznicowych, mebli oraz luster.

Lecz czy jesteśmy na pozycji przegranej i umieszczenie kabiny prysznicowe i lustra będzie podyktowane wyłącznie bryłą i typowymi rozwiązaniami na rynku. Oczywiście, że nie. Wystarczy skorzystać z usług profesjonalnego szklarza, który oferuje kabiny prysznicowe na dowolny wymiar i kształt. Wybierając usługi firmy szklarskiej mamy możliwość wybrania wielu gustownych dodatków szklanych w postaci luster na wymiar, mebli szklanych i innych akcesoriów wykonanych z tego szlachetnego materiału.

W tym miejscu należy sprecyzować powszechnie panującą a zarazem nie do końca prawdziwą opinię na temat kabin wykonywanych na wymiar. Chodzi o ich cenę. Wiele osób powtarza, iż kabiny prysznicowe na wymiar są znacznie droższe od dostępnych w marketach budowlanych. Nie jest to prawdą jeśli porównamy produkty, które zostały wykonane z podobnej jakości materiałów. Wtedy różnica cenowa nie jest znaczna. Natomiast większość kabin prysznicowych, które są dostępne w marketach budowlanych, nie jest wykonane z odpowiedniego szkła lub są wykonane z tworzywa sztucznego. Tego rodzaju rozwiązania są tańsze lecz bardzo trudne w utrzymaniu w czystości. Drzwi i boki kabiny prysznicowej powinny być wykonane z hartowanego szkła o odpowiedniej gramaturze i jakości. Dzięki temu drzwi szklane można utrzymać w nienagannej czystości. A cała kabina prysznicowa przez wiele lat będzie wyglądała jak nowa.

Drugi aspekt, który odróżnia nasze kabiny prysznicowe od innych to jakość wykonania. Ważne są szczegóły tj: prowadnice i uszczelki. Stosowanie sylikonu powinno zostać ograniczone do absolutnego minimum. Niestety w tanich kabinach z marketów budowlanych trzeba go używać bardzo dużo. Fabryczne uszczelki nie zapewniają odpowiedniej szczelności. Natomiast sylikon szybko ulega przebarwieniom i zabrudzeniom. Poprzez to wywnętrz kabiny mamy wrażenie powstawania nieestetycznego, żółtego osadu na łączeniach. Kolejną kwestią to trwałość sylikonu - kabinę trzeba cyklicznie doszczelniać poprzez nałożenie kolejnych warstw sylikonu. Nasze kabiny prysznicowe posiadają odpowiednie uszczelki, które zapewniają doskonałą szczelność. My je montujemy na miejscu i odpowiadamy za jakość stosowanych produktów. Dlatego dobieramy materiały odpowiedniej jakości, które zapewniają nam oczekiwany efekt.

Poniżej przykład montażu kabiny prysznicowej na poddaszu w domu jednorodzinnym w Warszawie. Zakres prac obejmował montaż kabiny prysznicowej, która została zbudowana z trzech ścian z przezroczystego szkła hartowanego o grubości 8mm. Dodatkowo zostało zamontowane lustro podświetlane. Lustra na wymiar to dodatkowy element, który nada niepowtarzalnego charakteru w łazience. W przypadku tego rodzaju luster ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.

 

Warszawa - montaż kabiny prysznicowej

nowoczesna kabina prysznicowa

lustra na wymiar Warszawa

montaż lustra na wymiar

Dodano: 21-05-2018
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

kabiny prysznicowe Warszawa
lustra na zamówienie Warszawa
panele szklane do kuchnii Warszawa
grafika na szkle Warszawa
"Zakład Szklarski" S.C. Jerzy Cienkusz Beata Cienkusz
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie: Devilart