Obrazy ze szkła

Istnieje bardzo wiele opcji nadania naszym ścianom niepowtarzanego charakteru. Ostatnim czasem bardzo modnym sposobem dekoracji ścian stały się szklane obrazy.  Mogą one nie tylko znajdować się w prywatnych domach, ale coraz częściej pojawiają się w punktach usługowych, biurach czy hotelach.

Obrazy szklane całkowicie odmieniają każde wnętrze. Ich główną zaletą jest trwałość, odporność na wilgoć, a kolor na nich utrzymuje się znacznie dłużnej niż na tradycyjnym płótnie.

Tego typu dekoracje drukowane są według formatu wybranego przez nas na szkle hartowanym, antyrefleksyjnym czy sztucznym, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe. W wyborze rozmiaru obrazu mamy dowolność oraz szeroką gamę zdjęć, które możemy kupić z  każdym z banków zdjęć. Możemy również wykorzystać tutaj nasze zdjęcie z wakacji czy portret rodzinny, który ozdobi nasz salon.

 

obrazy szklane


Powinniśmy pamiętaj również o wyborze odpowiedniego szkła. Szkło najczęściej stosowane w tego typu zleceniach to szkło przeźroczyste (choć nie rekomendowane przez nas), które ma lekko zielonkawą barwę. Może ono poprzez swój odcień zniekształcić odbiór wizualny naszego portretu. Lepszą opcja na pewno będzie wybranie szkła białego, które idealnie nadaje się tutaj do tego typu realizacji. Szkło białe jest o wiele wyższej jakości, jednak musimy pamiętać, że jest również droższe.

Innym ważnym elementem jest szkło z powłoką antyrefleksyjną, mogą być z niej wykonane tylko ramy obrazu lub cała jego powierzchnia. Jest to ważny czynnik jeśli nasz obraz będzie wystawiony na działanie słońca, wtedy nasze dzieło na pewno nie zostanie zniekształcone. Jeżeli tego typu obrazy szklane wiszą w holach hotelowych, gdzie światło słoneczne nie dociera nie ma potrzeby inwestowania w tego typu szkło.  

Doskonałym rozwiązaniem dla domu pełnego dzieci będzie obraz wydrukowany na szkle akrylowym tzw sztucznym lub plastikowym. Jego główną zaletą jest to, że jest on niełamliwy i lżejszy od szkła tradycyjnego, dlatego doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach narażonych na stłuczynie.

Obrazy zawsze dekorowały nasze wnętrza, niekiedy również zdradzają naszą osobność.

Dodano: 26-10-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart