Panele szklane - czy warto?

Jeśli pragniesz aby wystrój twojej kuchni nie był kolejnym szablonem, warto rozważyć panele szklane. Szkło w kuchni to rozwiązanie funkcjonalne i bardzo efektowne! Zwłaszcza panele szklane z ciekawym nadrukiem graficznym na szkle. Dodatkowo gładka tafla szkła świetnie się sprawdzi w małej kuchni, ponieważ szkło znakomicie powiększa wnętrze pomieszczeń.

Szkło umieszczone na ścianie w kuchni pomiędzy blatem a podwieszonymi szafkami to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w urządzaniu kuchni. Panele szklane oprócz względów praktycznych posiadają niewątpliwe zalety dekoracyjne. Jest to idealne rozwiązanie do kuchni połączonej z salonem. Tego typu, otwarte kuchnie wymagają większej dyscypliny w projektowaniu i dobieraniu odpowiedniego wyposażenia. Szkło jest bardziej neutralne od tradycyjnych płytek. Tak, więc naturalnie pasuje do otwartej kuchni, którą zazwyczaj dopasowujemy do wystroju salonu.

 

Warszawa - montaż paneli szklanych


Aranżacja kuchni: panele szklane nad blatem

Zamocowanie nad blatem szafek kuchennych paneli szklanych, w zależności od ich rodzaju, może przynieść różny efekt. Stosując panele szklane, które są wykonane ze: szkła bezbarwnego możemy ukazać fakturę ściany za nim (np: surowe cegły lub kolorowe ściany). Natomiast szkło matowe będzie neutralnym wykończeniem wnętrza. Panele szklane wykonane z lakierowanego lub barwionego szkła dadzą gładką płaszczyznę koloru. Natomiast panele szklane z nadrukiem sitodrukowym będą pełnić funkcję obrazu.

Panele szklane - ważna uwaga

Podczas montażu paneli szklanych zawsze należy pamiętać o uszczelnieniu przestrzeni między szkłem a ścianą, by uniknąć trudnego do usunięcia zabrudzenia i kurzu. Materiałem uszczelniającym może być silikon lub elastyczne podkładki (uszczelki), które dopasowują się na krawędziach do nierówności materiałów i wypełniają powstałe szczeliny.

Mała kuchnia: zalety położenia paneli szklanych na ścianie

Gładka, błyszcząca powierzchnia szkła idealnie sprawdza się w małej kuchni, ponieważ nadaje pomieszczeniu efektu przestronności i lekkości. Praktycznie niezliczony wybór kolorów szkła lakierowanego umożliwia na zrealizowanie dowolnych projektów kuchni. Jeśli naszym zamysłem jest, aby ściana była uniwersalnym tłem w kuchni, należy wybrać szkło białe lub przezroczyste. Szczególnie jeśli chcemy uzyskać efekt retro - warto rozważyć bezbarwne panele szklane do kuchni. Szklana tafla nad blatem może wypełniać całą przestrzeń między szafkami kuchennymi lub pełnić funkcję małego ekranu zamontowanego w newralgicznych miejscach kuchni, np. nad płytą grzejną. Wszystko zależy od naszej wizji projektowej i dostępnej przestrzeni.

 

panele szklane - mała kuchnia


Jakie panele szklane należy wybrać do kuchni

Jeśli szklana tafla ma być zamontowana na ścianie nad kuchenką, należy wybrać panele szklane wykonane z tzw. szkła bezpiecznego. Jest to rodzaj szkła o podwyższonej odporności termicznej i mechanicznej. Może to być szkło klejone (wielowarstwowe), które powstaje w wyniku łączenia kilku szklanych tafli za pomocą folii lub żywicy, albo szkło hartowane, otrzymywane przez obróbkę zwykłego szkła metodą termiczną.

Dodano: 25-10-2018
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart