biuro@cienkusz.com.pl
+48 602 159 897

Panele szklane - czy warto?

Jeśli pragniesz aby wystrój twojej kuchni nie był kolejnym szablonem, warto rozważyć panele szklane. Szkło w kuchni to rozwiązanie funkcjonalne i bardzo efektowne! Zwłaszcza panele szklane z ciekawym nadrukiem graficznym na szkle. Dodatkowo gładka tafla szkła świetnie się sprawdzi w małej kuchni, ponieważ szkło znakomicie powiększa wnętrze pomieszczeń.

Szkło umieszczone na ścianie w kuchni pomiędzy blatem a podwieszonymi szafkami to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w urządzaniu kuchni. Panele szklane oprócz względów praktycznych posiadają niewątpliwe zalety dekoracyjne. Jest to idealne rozwiązanie do kuchni połączonej z salonem. Tego typu, otwarte kuchnie wymagają większej dyscypliny w projektowaniu i dobieraniu odpowiedniego wyposażenia. Szkło jest bardziej neutralne od tradycyjnych płytek. Tak, więc naturalnie pasuje do otwartej kuchni, którą zazwyczaj dopasowujemy do wystroju salonu.

 

Warszawa - montaż paneli szklanych


Aranżacja kuchni: panele szklane nad blatem

Zamocowanie nad blatem szafek kuchennych paneli szklanych, w zależności od ich rodzaju, może przynieść różny efekt. Stosując panele szklane, które są wykonane ze: szkła bezbarwnego możemy ukazać fakturę ściany za nim (np: surowe cegły lub kolorowe ściany). Natomiast szkło matowe będzie neutralnym wykończeniem wnętrza. Panele szklane wykonane z lakierowanego lub barwionego szkła dadzą gładką płaszczyznę koloru. Natomiast panele szklane z nadrukiem sitodrukowym będą pełnić funkcję obrazu.

Panele szklane - ważna uwaga

Podczas montażu paneli szklanych zawsze należy pamiętać o uszczelnieniu przestrzeni między szkłem a ścianą, by uniknąć trudnego do usunięcia zabrudzenia i kurzu. Materiałem uszczelniającym może być silikon lub elastyczne podkładki (uszczelki), które dopasowują się na krawędziach do nierówności materiałów i wypełniają powstałe szczeliny.

Mała kuchnia: zalety położenia paneli szklanych na ścianie

Gładka, błyszcząca powierzchnia szkła idealnie sprawdza się w małej kuchni, ponieważ nadaje pomieszczeniu efektu przestronności i lekkości. Praktycznie niezliczony wybór kolorów szkła lakierowanego umożliwia na zrealizowanie dowolnych projektów kuchni. Jeśli naszym zamysłem jest, aby ściana była uniwersalnym tłem w kuchni, należy wybrać szkło białe lub przezroczyste. Szczególnie jeśli chcemy uzyskać efekt retro - warto rozważyć bezbarwne panele szklane do kuchni. Szklana tafla nad blatem może wypełniać całą przestrzeń między szafkami kuchennymi lub pełnić funkcję małego ekranu zamontowanego w newralgicznych miejscach kuchni, np. nad płytą grzejną. Wszystko zależy od naszej wizji projektowej i dostępnej przestrzeni.

 

panele szklane - mała kuchnia


Jakie panele szklane należy wybrać do kuchni

Jeśli szklana tafla ma być zamontowana na ścianie nad kuchenką, należy wybrać panele szklane wykonane z tzw. szkła bezpiecznego. Jest to rodzaj szkła o podwyższonej odporności termicznej i mechanicznej. Może to być szkło klejone (wielowarstwowe), które powstaje w wyniku łączenia kilku szklanych tafli za pomocą folii lub żywicy, albo szkło hartowane, otrzymywane przez obróbkę zwykłego szkła metodą termiczną.

Dodano: 25-10-2018
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

kabiny prysznicowe Warszawa
lustra na zamówienie Warszawa
panele szklane do kuchnii Warszawa
grafika na szkle Warszawa
"Zakład Szklarski" S.C. Jerzy Cienkusz Beata Cienkusz
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie: Devilart