Rodzaje drzwi szklanych - praktyczny podział

Firma Cienkusz to rodzinna firma, która oferuje najwyższej jakości wyroby szklane dla Klientów indywidualnych i firm. Oferujemy wysokiej jakości lustra na wymiar Warszawa, które doskonale sprawdzą się zarówno w mieszkaniach jak i domach. Ponadto wnętrza warto wyposażyć w nowoczesne panele szklane Warszawa, które nadadzą niepowytwarzanego charakteru każdemu wnętrzu. Dla Klientów, którzy posiadają pomieszczenie składające się z wielu kondygnacji przygotowaliśmy balustrady szklane Warszawa – idealnie zagospodarują Państwa klatkach schodowe, które staną się dekoracyjną częścią domu.

Decydując się na drzwi szklane stawiamy przede wszystkim na bardzo estetyczne rozwiązania. Jeśli zdecydujemy się na drzwi szklane, zewnętrzne prowadzące na balkon lub taras to należy rozważyć drzwi wykonane ze szkła hartowanego o zwiększonej odporności na zbicie. Idealnym rozwiązaniem są drzwi wykonane ze szkła zespolonego, które gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo domowników i zabezpiecza nasz dom przed włamanie. Minimalną klasą bezpieczeństwa, którą powinniśmy rozważyć jest P2 - natomiast warto wybrać drzwi szklane, które posiadają certyfikat bezpieczeństwa P4. Tego rodzaju drzwi szklane są traktowane przez ubezpieczycieli identycznie jak kraty w oknach, dzięki temu uzyskamy znacznie korzystniejszą stawkę za ubezpieczenie domu.

 

drzwi szklane Warszawa


Decydując się na drzwi szklane stawiamy na lepsze doświetlenie pomieszczeń oraz ich optyczne powiększenie. Ponadto drzwi szklane sprawdzą się także wewnątrz mieszkania lub domu.

Rodzaje drzwi – podział ze względu na sposób otwierania

Na rynku dostępne są różne rodzaje drzwi szklanych przeznaczonych do wewnętrznych pomieszczeń. Najczęściej spotykane są tradycyjnie otwierane drzwi uchylne, nazywane również rozwieranymi. Ten rodzaj drzwi szklanych jest najlepszy w pomieszczeniach, które posiadają wystarczająco dużo przestrzeni. Tego rodzaju drzwi są łatwe w montażu, stosunkowo niedrogie i funkcjonalne. Drzwi wykonane ze szkła występują również w odmianach, które lepiej sprawdzających się w ciasnych przejściach, lub niewielkich pomieszczeniach. Są to drzwi rozsuwane. Tego rodzaju drzwi szklane występują w dwóch wariantach:

  • jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe,
  • drzwi harmonijkowe, łamane czy też składane.

Te ostatnie idealnie sprawdzą się w garderobach i różnego rodzaju schowkach, w których jest dość mało miejsca.

Rodzaje drzwi – podział ze względu na rodzaj użytego szkła

Na rynku dostępne są drzwi ze szkłem przejrzystym. Tego rodzaju rozwiązania są używane w miejscach gdzie chcemy zwiększyć optycznie przestrzeń np. pomiędzy kuchnią i jadalnią lub między jadalnią a salonem. W innych przypadkach dobrym rozwiązaniem się drzwi wykonane ze szkła nieprzezroczystego. Do wyboru mamy wiele wariantów takiego szkła. Począwszy od szkła barwionego o gładkiej powierzchni, szkła z wypukłościami albo szkła piaskowanego. Te ostatnie rozwiązanie jest bardzo ciekawe, gdyż umożliwia uzyskanie ciekawych wzorów na szkle poprzez odpowiednie zabiegi piaskowania. Dla osób ceniących klasyczne i niekonwencjonalne rozwiązania można polecić drzwi ze szkłem witrażowym. Warto też zastanowić się czy preferujemy szkło matowe a może metaliczne.

Reasumując - drzwi szklane są bardzo estetycznym rozwiązaniem, które pomaga doświetlić ciemniejsze pomieszczenia. Wykorzystanie drzwi szklanych stwarza wrażenie większej przestronności mieszkania. Drzwi wykonane ze szkła są uniwersalnym rozwiązaniem nadającym się do różnych rodzajów wystroju. Wadą drzwi szklanych jest ich mniejsza dźwiękoszczelność w porównaniu z drewnianymi odpowiednikami. Posiadają również trochę gorsze właściwości termiczne.

Dodano: 13-07-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart