Szklane aranżacje

Szkło w architekturze jest wykorzystywane od tysięcy lat. Szkło należy do najbardziej ciekawych elementów, który w historii budownictwa przeżywał niejednokrotnie swój renesans. Pierwsze fabryki szkła, o których wspominają historyczne podania, mieściły się w starożytnym Egipcie. Ich powstanie jest datowane na XIII wiek p.n.e.

Natomiast technika wytwarzania cienkich, płaskich szyb okiennych znanych obecnie, została udoskonalona w XIV wieku we francuskiej Normandii. Pojedyncze szyby okienne, które były ówcześnie nazywane gomółkami szklanymi. Rzemieślnicy wytwarzali je poprzez wydmuchiwanie.

Pierwsze tafle szklane, które były wykorzystywane w budownictwie pojawiły się już ponad 2000 lat temu. Były one stosowane jako przezroczyste przegrody, zamykające wejścia do budowli, które miały osłaniać przed wiatrem, zimnem oraz deszczem. Szkło w architekturze wnętrz było już wykorzystywane na szeroką skalę w średniowieczu.

Obecna technologia wytwarzania szkła wraz z komputerową obróbką i możliwościami nowoczesnej techniki daje szeroki wachlarz jego zastosowań w budownictwie.

Szkło może zostać wykorzystane do upiększenia klatek schodowych w postaci balustrad. Dzięki zastosowaniu szkła, możemy osiągnąć bardzo ciekawe efekty wizualne. Dodatkowo warto podkreślić, iż zastosowanie szkła w tym miejscu jest w 100% bezpieczne. Szkło hartowane jest wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i doskonale komponuje się z metalowymi barierkami, które są obecnie niezwykle popularne.

 

balustrady wykonane ze szkła


Szkło może zostać również wykorzystane w kuchni w postaci paneli szklanych. Panele szklane mogą być wykonane w różnych barwach. Dodatkowo mogą posiadać ciekawe motywy graficzne. Grafika na panelach szklanych jest odpowiednio zabezpieczona i tego rodzaju szkło może być montowane w kuchni nad sprzętami, które emitują znaczne ilości ciepła. Mimo wysokiej temperatury panele szklane będą przez wiele lat niezmiennie zdobiły naszą kuchnię.

 

panele szklane Warszawa


Jednym z najczęściej spotykanych zastosowań szkła w domach są oczywiście kabiny prysznicowe. Warto w tym miejscu podkreślić, iż stosując kabiny prysznicowe na wymiar, możemy również spersonalizować ten element łazienki. Wystarczy dodać odpowiednie akcenty graficzne na szkle. Może to być górski pejzaż z wodospadem lub spokojna plaża nad oceanem.

 

kabiny prysznicowe


Szkło możemy wykorzystać jako ozdobę frontów w szafach wnękowych. Poniższy przykład prezentuje lustra na wymiar, które zostały osadzone w drzwiach szaf. Efekt wizualny jest bardzo ciekawy i znacznie powiększa korytach w domu.

 

lustra na wymiar Warszawa

Dodano: 27-11-2018
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart