biuro@cienkusz.com.pl
+48 602 159 897

Szklane aranżacje

Szkło w architekturze jest wykorzystywane od tysięcy lat. Szkło należy do najbardziej ciekawych elementów, który w historii budownictwa przeżywał niejednokrotnie swój renesans. Pierwsze fabryki szkła, o których wspominają historyczne podania, mieściły się w starożytnym Egipcie. Ich powstanie jest datowane na XIII wiek p.n.e.

Natomiast technika wytwarzania cienkich, płaskich szyb okiennych znanych obecnie, została udoskonalona w XIV wieku we francuskiej Normandii. Pojedyncze szyby okienne, które były ówcześnie nazywane gomółkami szklanymi. Rzemieślnicy wytwarzali je poprzez wydmuchiwanie.

Pierwsze tafle szklane, które były wykorzystywane w budownictwie pojawiły się już ponad 2000 lat temu. Były one stosowane jako przezroczyste przegrody, zamykające wejścia do budowli, które miały osłaniać przed wiatrem, zimnem oraz deszczem. Szkło w architekturze wnętrz było już wykorzystywane na szeroką skalę w średniowieczu.

Obecna technologia wytwarzania szkła wraz z komputerową obróbką i możliwościami nowoczesnej techniki daje szeroki wachlarz jego zastosowań w budownictwie.

Szkło może zostać wykorzystane do upiększenia klatek schodowych w postaci balustrad. Dzięki zastosowaniu szkła, możemy osiągnąć bardzo ciekawe efekty wizualne. Dodatkowo warto podkreślić, iż zastosowanie szkła w tym miejscu jest w 100% bezpieczne. Szkło hartowane jest wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i doskonale komponuje się z metalowymi barierkami, które są obecnie niezwykle popularne.

 

balustrady wykonane ze szkła


Szkło może zostać również wykorzystane w kuchni w postaci paneli szklanych. Panele szklane mogą być wykonane w różnych barwach. Dodatkowo mogą posiadać ciekawe motywy graficzne. Grafika na panelach szklanych jest odpowiednio zabezpieczona i tego rodzaju szkło może być montowane w kuchni nad sprzętami, które emitują znaczne ilości ciepła. Mimo wysokiej temperatury panele szklane będą przez wiele lat niezmiennie zdobiły naszą kuchnię.

 

panele szklane Warszawa


Jednym z najczęściej spotykanych zastosowań szkła w domach są oczywiście kabiny prysznicowe. Warto w tym miejscu podkreślić, iż stosując kabiny prysznicowe na wymiar, możemy również spersonalizować ten element łazienki. Wystarczy dodać odpowiednie akcenty graficzne na szkle. Może to być górski pejzaż z wodospadem lub spokojna plaża nad oceanem.

 

kabiny prysznicowe


Szkło możemy wykorzystać jako ozdobę frontów w szafach wnękowych. Poniższy przykład prezentuje lustra na wymiar, które zostały osadzone w drzwiach szaf. Efekt wizualny jest bardzo ciekawy i znacznie powiększa korytach w domu.

 

lustra na wymiar Warszawa

Dodano: 27-11-2018
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

kabiny prysznicowe Warszawa
lustra na zamówienie Warszawa
panele szklane do kuchnii Warszawa
grafika na szkle Warszawa
"Zakład Szklarski" S.C. Jerzy Cienkusz Beata Cienkusz
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie: Devilart