Szklane podłogi czy warto?

Jak wiemy szkło jest materiałem chętnie wykorzystywanym w architekturze i aranżacji wnętrz. Gwarantuje dobre doświetlenie pomieszczenia, a stworzone ze szkła ciekawe efekty zachwycą nie jedną osobę.

Coraz czeskiej w domach możemy spotkać się ze szklaną podłogą. Co prawda jest to innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie, które wcześniej było głównie spotykane w hotelach czy galeriach.

Jednak czy warto mieć taką szklana podłogę u siebie w domu?

Pierwszym i chyba najważniejszym aspektem szklanej podłogi jest walor dekoracyjny, dzięki któremu nasze pomieszczenie będzie nie tylko prezentowało się nowocześnie, ale i zostanie optycznie powiększone. Zastosowanie do tego efektów 3d urozmaici znacznie wnętrze.

 

szklana podłogaJednak pewnie wiele osób zastanawia się czy jest to bezpieczne?

Najczęściej wykorzystanym rodzajem szkła do podłóg jest tzw. szkło wielowarstwowe laminowane, które składa się z min 3 warstw połączonych ze sobą folią PVB. Tego typu szkło aby było stabilne musi być oparte na metalowych stelażach, a krawędzie takiej podłogi są zawsze dokładnie oszlifowane i wypolerowane aby uniknąć niechcianych naprężeń. Sztandarowa szklana tafla użyta w naszym domu będzie miała od 24mm do 50mm grubości. Jednak może być ona zawsze grubsza, dzięki dołożeniu kolejnych warstw szkła. Jest to już kwestia indywidualna i zależna od naszych upodobań.

Bardzo ważne jest również zabezpieczenie takiej podłogi warstwą antypoślizgową, aby stając na niej nie upaść lub czegoś nie złamać.

Zalety szklanej podłogi to przede wszystkim nowoczesny wygląd, powiększenie optycznie wnętrza, dopasowanie jej do każdego pomieszczenia – zastosowane szkło może być w różnej kolorystyce i o rożnym zabarwieniu. Bardzo dobrze sprawdza się jako alternatywa dla płytek w kuchni czy łazience. Jest łatwe w utrzymaniu, posiada wysoki poziom bezpieczeństwa, jak również jest odporne na uszkodzenia.

Szklaną podłogę możemy również podświetlić, dzięki czemu wieczorem będzie nadawała odpowiedni charakter naszemu wnętrzu. Pod szklaną podłogą możemy również umieścić akwarium. Jest to dość częste rozwiązanie stosowane w hotelach, ale czemu nie przenieść go do naszego domu. Wybór szklanej podłogi należy do nas,  a jej wykonanie powinniśmy zostawić firmie, która ma w tym doświadczenie.

Dodano: 28-04-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart