Szklane pustaki jak możemy je wykorzystać?

Kiedyś mogliśmy się spotkać z określeniem szklane pustaki lub luksfey, które oznaczały to samo. Jenka to duży błąd.

Luksfer to materiał budowlany, który wytworzony jest ze szkła o powierzchni gładkiej lub wzorzystej.  

Pustki szklane to natomiast dwa elementy szkła między którymi znajduje się pustka powietrzna. Warto również pamiętać, ze ta dwa elementy bardzo różnią się od siebie parametrami jak również konstrukcją.

 

pustaki szklane

 

Podstawowym przeznaczeniem pustaków szklanych jest wypełnienie ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz stropów. Mają doskonałe parametry świetlne - przepuszczają światło (82%) i coraz częściej mają lepszy wskaźnik izolacji akustycznej niż okna.

 

Ze względu na ich rozmieszczenie możemy je podzielić na:

  • Pustak szklany zewnętrzny jak sama nazwa wskazuje są stosowane na zewnątrz. Charakteryzują się dobrą przepuszczalnością światła, chronią przed hałasem z zewnątrz oraz są odporne na czynniki zewnętrzne takie jak wilgoć, temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.
  • Pustak szklany wewnętrzny – ich głównym zastosowaniem jest doświetlenie ciemnych pomieszczeń oraz stosowany jako element dekoracyjny.
  • Szklane pustaki podłogowe to rodzaj pustaków wewnętrznych, które układane są w poziomie na podłogach lub sufitach.


Wymiary pustaków szklanych dostępnych na rynku to:

  • pustak szklany 24x24cm – o grubości 8 cm,
  • pustak szklany 19x19cm – wówczas jego grubość sięga 8 lub 10 cm,
  • pustak szklany 19x9cm – tak zwany połówkowy.

Coraz częściej pustaki szklane wykorzystywane są w tworzeniu wnętrz. Możemy je układać nie tylko prosto ale i po łuku. Należy jednak pamiętać, aby pustaków nie łączyć na sztywno z innymi typami ścian, aby zapobiec pęknięciom na łączeniach.

 

pustaki szklane Warszawa


Pustaki możemy stosować zamiast okien, aby doświetlić pomieszczenie tam gdzie jest mało światła. Doskonale sprawdzą się w długich korytarzach czy jako ścianki szklane w biurowcach. Idealnie sprawdzają się również jako zwykłe ściany, które wydzielają konkretne strefy pomieszczenia. I tak możemy je często spotkać we wnętrzach, które oddzielają sypialnię od kuchni. Pustaki mogą tworzyć również barierki  czy balustrady w naszym  domu. Dobrze sprawdzą się jako podstawy kuchennych wysp czy barków, które wyglądają bardzo nowocześnie. Dlatego coraz większa liczba osób chętnie aranżuje wnętrze w  którym elementem wystroju są pustaki szklane. Z uwagi na bogactwo wzorów, kolorystyki i wzornictwa – ceny pustaków szklanych mogą różnic się od siebie.

Dodano: 27-12-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart