Szkło odżelazione czym się charakteryzuje?

Firma Cienkusz to rodzinna firma, która oferuje najwyższej jakości wyroby szklane dla Klientów indywidualnych i firm. Oferujemy wysokiej jakości lustra na wymiar Warszawa, które doskonale sprawdzą się zarówno w mieszkaniach jak i domach. Ponadto wnętrza warto wyposażyć w nowoczesne panele szklane Warszawa, które nadadzą niepowytwarzanego charakteru każdemu wnętrzu. Dla Klientów, którzy posiadają pomieszczenie składające się z wielu kondygnacji przygotowaliśmy balustrady szklane Warszawa – idealnie zagospodarują Państwa klatkach schodowe, które staną się dekoracyjną częścią domu.

Szkło odżelazione możemy spotkać pod różnymi nawami tj: OptiWhite, Diamant, Ultra Clear, itp. Szkło odżelazione jak sama nazwa wskazuje nie zawiera żelaza. Tego typu szkło jest całkowicie odbarwione i pozbawione charakterystycznego zielonkawego zabarwienia.

Jak wszędzie są  zwolennicy jak i przeciwnicy tego rodzaju szkła.


Cześć osób twierdzi, że kolor zielony szkła nadaje dodatkowych walorów estetycznych i głębi. Natomiast inni wybierają szkło pozbawione zielonkawego odcienia. Szkło typu Optiwhite jest produkowane przez większość producentów. Nie odbija ani nie rozprasza promieni słonecznych. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagany jest wysoki wskaźnik reprodukcji barw, unikalny design i najwyższa jakość. Często możemy go spotkać jako materiał witryn sklepowych.

Stosowany jest również w nowoczesnych wnętrzach, w których nadaje elegancji i szyku. Przedmioty ustawione za tego typu szkłem są naturalne i doskonale odzwierciedlają swoją barwę. Szkło odżelazione używane jest również w kabinach prysznicowych, blatach, drzwiach szklanych  czy meblach szklanych (szklane gabloty, szklane witryny).

 

szkło odżelazione


Doskonale tego typu szkło sprawdza się również w akwariach. Rośliny i rybki będą się w nim pięknie i naturalnie prezentować. Musimy jednak pamiętać, że otoczenie i naświetlenie szkła może nadawać mu odpowiednia barwę. Ciemne płytki w łazience sprawią, że nasza kabina prysznicowa wykonana ze szkła, będzie miała ciemną poświatę.

Zalety szkła Optiwhite:

  • naturalniejszy i jaśniejszy wygląd od szkła nieodbarwionego,
  • poprawa walorów estetycznych,
  • doskonała przepuszczalność promieni słonecznych,
  • doskonale nadaje się do zastosowań wymagających transparentności i zachowania czystości barw.


Musimy również pamiętać że szkło OptiWhite jest często produktem bazowym stosowanym przy produkcji innych rodzajów szkła: hartowanego, laminowanego, satynowego, piaskowanego czy lakierowanego. Wyróżniamy również następujące grubości szkła: 4, 5, 6, 8 10 mm. Krawędzie w tego typu konstrukcjach są najczęściej szlifowane lub frezowane. Najczęściej jednak stosuje się szlif trapezowy.

Dodano: 24-05-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart