Szkło polimerowe do kuchni czy zda egzamin?

Coraz częściej ludzie decydują się na nowoczesne rozwiązania przy aranżacji wnętrz. Dlatego szkło jest coraz bardziej popularne, gdyż doskonale komponuje się zarówno z drewnem jak i kafelkami.

Kuchnia w której spędzamy bardzo dużo czasu musi również być wykonana w nowoczesnym charakterze, ale również co najważniejsze musi być funkcjonalna. Głównym elementem nad którym się zastanawiamy są szafki i blaty kuchenne. Mogą być one tradycyjne, nowoczesne lub np. w stylu deco.  To one przede wszystkim nadadzą charakteru i staną się wizytówką naszej kuchni. Ich rozmiar, kształt czy kolor zależy od wielkości pomieszczenia.

 

szkło polimerowe Warszawa


 
Szkło jak pewnie większość z nas wie, nie jest materiałem łatwym w utrzymaniu. Krople wody, zacieki, odciski palców to wszystko niestety widać bardzo dokładnie na szkle, które w dużej mierze przestaje atrakcyjnie wyglądać.

Dlatego ostatnim czasem pojawiło się tzw. szkło polimerowe. Większość z nas może sądzić, że jest to rodzaj nowoczesnego szkła. Jednak tak naprawdę to rodzaj kompozytu, który doskonale je imituje.

Jak powstaje szkło polimerowe?
Polimery to substancje o bardzo dużej masie cząstkowej. Możemy je podzielić na organiczne i syntetyczne, które są podstawowym budulcem tworzyw sztucznych. Laminat polimerowy zwany inaczej kompozytowym ponieważ składa się z kilku warstw możemy podzielić na 2 rodzaje:

  1. Nałożenie na płytę nośną polimerowego panelu o grubości 2mm.
  2. Drugi rodzaj szkła nie potrzebuje podstawy w postaci płyty nośnej, bo jest nakładany bezpośrednio na ścianę. Ten typ szkła polimerowego jest grubszy, ma ok. 4 mm.

Ciekawostką jest, ze szkło polimerowe zanim weszło do naszych domów było używane jako szkło kuloodporne. Później można je było spotkać w supermarketach i komfortowych hotelach.

Zalety szkła polimerowego:

  • gładka powierzchnia, łatwa w czyszczeniu,
  • 10 x  bardziej odporne na uszkodzenia i czynniki mechaniczne od szkła tradycyjnego,
  • nie wygina się,
  • nie odkształca się,
  • występuje w pełnej palecie kolorów,
  • jest lekkie,
  • łatwe w obróbce na miejscu montażu,
  • może być dostępne w odcieniach satyny, połysku lub matu.


Montaż tego typu szkła jest bardzo prosty. Najlepszym sposobem jest jego przyklejenie bezpośrednio do ściany. Drugi, rzadziej stosowanym rozwiązaniem jest przewiercenie go do podłoża. Jednak tutaj musimy mieć na uwadze to, że śruby będą widoczne, co nie zawsze będzie dobrze wyglądało.

Kuchnia powinna zawsze wyglądać czysto i elegancko, bez znaczenia czy szkła polimerowego użyjemy jako fronty szafek, blaty czy wykończenie ściany.

Dodano: 27-12-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart