Szkło w salonie

Salon to drugie po kuchni pomieszczenie, w którym spędzamy największą ilość czasu w domu czy mieszkaniu. Pomysłów na aranżację salonów jest wiele.

Lecz czy tak bardzo różnią się od siebie?

Wszystko zależy jak postrzegamy sformułowanie: różnią się od siebie. Dla jednej osoby będzie to inny kolor ścian czy mebli. Natomiast inna grupa osób stwierdzi, że takie salony są identyczne, gdyż odcień farby na ścianie nie wnosi niczego nowego. My przychylamy się do tego drugiego stwierdzenia.

Jeśli chcemy posiadać unikalny salon to warto wybrać niestandardowe rozwiązania. Idealnie sprawdzą się w tym miejscu lustra na wymiar czy panele szklane. Dzięki tym dwóm elementom szklanym jesteśmy w stanie zbudować bardzo ciekawą kompozycję graficzną. Dodatkowo ta kompozycja graficzna przyniesie dodatkowy efekt optyczny - nasz salon stanie się większy.

Wykorzystując szkło w salonie możemy przeobrazić ściany w malownicze kompozycje. Wystarczy wybrać do tego celu panele szklane, które mogą posiadać dowolną barwę, rozmiar czy kształt. Ponadto panele szklane mogą zostać ozdobione w nadruki. To od nas zależy jaką grafikę na nich umieścimy.

Jeśli zależy nam na imponującym efekcie to warto przeznaczyć na takie rozwiązanie jedną ze ścian - najlepiej przy stole czy kanapie. Panele szklane będą się lepiej prezentować, jeśli zostaną położone z odpowiednią przerwą od podłogi. Wybierając miejsca, które są zasłonięte meblami uzyskamy jeszcze lepszy efekt spójnej całości. Panele szklane warto uzupełnić lustrami na wymiar.

My proponujemy dwa warianty.

Pierwszy z nich opiera się na zastosowaniu w centralnym punkcie kompozycji lustra na wymiar. Wokół niego zostanie zbudowana odpowiednia kompozycja graficzna. Lustro na wymiar może zostać obudowane panelami szklanym o różnych rozmiarach i kształtach. Możemy wykonać duże elementy szklane, które będą bezpośrednio łączyły się z lustrem. Powstanie tzw. ścianka szklana. Drugi wariant to zastosowanie kilku mniejszych luster na wymiar, które będą przeplatały się z panelami szklanymi. Obydwa rozwiązania są bardzo ciekawe i są bardzo często wybierane przez naszych klientów.

Dodano: 30-08-2018
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart