Szyby przeciwsłoneczne jak się sprawdzą w upalne dni?

Jak możemy zauważyć duże przeszklenia są coraz częściej stosowane w nowoczesnej architekturze. Przeszklone domy czy biurowce prezentują się bardzo ładnie, a duże okna zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrza.

 

Kłopot może jednak pojawiać się w ciepłe dni, gdy oprócz światła słonecznego, dostaje się przez szyby duża ilość ciepła. Na pomoc przychodzą nam szyby przeciwsłoneczne. Tego rodzaju szyby wykonuje się ze szkła typu float barwionego.

 

szyby przeciwsłoneczne

 

Przepuszczalność światła dzięki takiemu rozwiązaniu może spaść nawet do 32%. Wszystko zależy od koloru i grubości tafli szklanej. Musimy jednak mieć na uwadze to, iż wybór barwionego szkła może zmienić kolorystycznie nasze wnętrze, gdyż przepuszczalność światła będzie inna.

 

Możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje szyb przeciwsłonecznych:

  • szyby absorpcyjne – jest to szkło barwione przeważnie na kolor brązowy, zielony, szary czy niebieski. Jego główną zaletą jest pochłanianie energii słonecznej, dzięki czemu pomieszczenia mniej się nagrzewają. Stosowane jest głównie jak szło zewnętrzne w pakietach szyb zespolonych.

  • szyby refleksyjne mają podobne zadanie jak szyby absorpcyjne jednak ich sposób działania jest znacznie bardziej zaawansowany. W przeciwieństwie do szyb absorpcyjnych nie pochłaniają one światła, a je odbijają. Tego typu tafle szkła powlekane są tlenkiem metalu. Są bardzo często używane przy dużych przeszkleniach, gdyż finalnie dają efekt lustrzanego odbicia.

  • szyby selektywne – podobnie jak szło refleksyjne odbijają one promienie słoneczne, gdyż są pokryte większą ilością warstw tlenku metalu. Jednak różnica polega na tym, ze szkło selektywne przepuszcza więcej światła. Charakteryzuje się również małym współczynnikiem przepuszczalności energii słonecznej.

 

Jeżeli marzymy o przeszklonym salonie, czy pięknym szklanym ogrodzie już nie musimy się martwić, że w słoneczne dni będzie w nim za ciepło. Wybierzemy odpowiednie szyby przeciwsłoneczne, a na pewno będziemy się cieszyć dobrym naświetleniem naszego wnętrza, ale i również optymalną temperaturą.

Dodano: 25-04-2022
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart