Wymarzony dom - rodzaj zabudowy

Budując dom mamy do wyboru wiele wariantów konstrukcyjnych. Możemy wybrać dom parterowy, dom z poddaszem użytkowym lub dom wielopiętrowy. Każdy z rodzajów zabudowy ma swoje plusy i nierzadko minusy.

Wybierając dom parterowy rezygnujemy z dodatkowej powierzchni, którą można w łatwy sposób wybudować nad pierwszą kondygnacją. Koszt budowy domu z poddaszem użytkowym jest nieznacznie wyższy od parterowego. Dzieje się tak, iż dodatkowym kosztem jest wykonanie stropu pomiędzy parterem a poddaszem użytkowym oraz dodatkowy koszt wykonania ścian kolankowych. Oczywiście mówimy o koszcie budowy, który nie należy utożsamiać z wykończeniem wnętrz na poddaszu użytkowym. Dodatkowym minusem jest powierzchnia użytkowa domu parterowego, będzie znacznie mniejsza niż w przypadku innych wariantów konstrukcyjnych. Jeśli chcielibyśmy uzyskać dom o powierzchni 250 metrów kwadratowych to musielibyśmy dysponować działką o minimalnych wymiarach 25 metrów na 25 metrów. Sam dom miałby długość około 16 metrów i szerokość rzędu 16 metrów.

 

twój dom


Dlatego sugerujemy rozważenie konstrukcji wielopiętrowych. Najczęściej wybieraną jest dom parterowy z poddaszem użytkowym. Dzieje się tak, gdyż stosunek komfortu do kosztu wybudowania jest najlepszy. Możemy uzyskać dużą kubaturę domu przy stosunkowo nie wiele większych nakładach niż w przypadku domu parterowego.

Wiele osób słysząc dom z poddaszem użytkowym ma błędne skojarzenia, iż pomieszczenia na piętrze będą bardzo niskie. Oczywiście nie jest to prawdą. Wszystko zależy od wysokości ścianek kolankowych, które determinują wysokość pomieszczeń oraz projektu dachu. Jeśli zdecydujemy się na najprostszy rodzaj dachu dwuspadowego, to większość pomieszczeń będzie miało pełną wysokość. Oczywiście w niektórych miejscach przy skosach będziemy mieli trochę niższe pomieszczenia. Natomiast nie przeszkadza to w pełni funkcjonalnym zaadaptowaniu tego typu pomieszczeń.

Wystarczy w miejscach o nie pełnej wysokościach wykonać zabudowy meblowe, czy umiejscowić łóżka. Dzięki tak prostemu zabiegowi wykorzystamy w pełni dostępną przestrzeń przy zachowaniu 100% komfortu domowników.

Wiele osób zastanawia się jak zaprojektować łazienkę w pomieszczeniach ze skosami. Nie jest to obecnie problemem przy wykorzystaniu dostępnych mebli i dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych. Obecne kabiny prysznicowe można wykonać na dowolny wymiar i mogą również zostać wkomponowane we skosy w pomieszczeniach. Ponadto nie potrzebujemy 2 ścian o pełnej wysokości. Na rynku są kabiny prysznicowe, które można umiejscowić tylko na jednej ścianie o pełnej wysokości. 

Dodano: 26-03-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart